OSREDNJESLOVENSKA 1: 💜 ZAKLJUČEK PRVE POLOVICE LETA 💜

Za nami je še eno nepozabno srečanje in čudovit zaključek prve polovice leta 🤩
Priznam, pred vsakim srečanjem me vedno spremlja kanček negotovosti… Tokratni junij je pa čas dopustov, matur, valet, piknikov in vseh mogočih zaključkov. Morje že kliče in nikoli ne veš, koliko članic bo uspelo priti. Potem pa pride tisti trenutek, ko se vrata začnejo odpirati, znani obrazi prihajajo eden za drugim in številka prisotnih počasi raste. Takrat negotovost zamenjajo veselje, hvaležnost in prijetna pozitivna napetost 🥰
Tokrat smo se srečale na 2 plesno-gibalni delavnici »Prisluhni gibu«, ki nas je ponovno spomnila, kako pomembno je, da si vzamemo čas zase, za svoje telo, dih in občutke. Gib ni bil pritisk, ampak podpora. Nežnost. Priložnost, da se za trenutek ustavimo in prisluhnemo sebi…
Kot že tolikokrat doslej se je tudi tokrat pokazalo nekaj, kar nas vedno znova preseneča 😊 Nekatere smo na delavnico prišle brez energije, utrujene in brez posebne volje, po koncu pa so bili nasmehi širši, korak lažji in počutje boljše. Celo toliko, da posamezne niso mogle verjeti, kako zelo se je njihovo počutje spremenilo v tako kratkem času 💜
Po delavnici smo druženje nadaljevale ob zdravih prigrizkih, sladkih briških češnjah 🍒🍒🍒 sočni lubenici 🍉 domačih piškotkih 🧇 in flancatih 🥨. Ob klepetu smo obujale spomine na terapevtski vikend v Snoviku in skupinsko rehabilitacijo v Portorožu ter si izmenjale izkušnje, občutke in zgodbe, ki jih najbolje razume nekdo, ki hodi po podobni poti 😊 Čas je minil veliko prehitro. Kot vedno… In ko je prišel čas slovesa, smo hitro ugotovile, da do jeseni ne bomo zdržale brez druženja. Zato sem prepričana, da bo vmes padla še kakšna ledena kava, smeh in prijeten klepet 😊
V teh treh mesecih, odkar sem prevzela povezovanje skupine, sem še bolj spoznala, kako dragocena so takšna srečanja. Sprejemanje. Podpora. Razumevanje. Toplina. Povezanost. Varen prostor, kjer si lahko točno takšen, kot si. Vse to ima neprecenljiv vpliv na naše počutje in na vsakodnevno soočanje s fibromialgijo.
Iz srca ♥️ hvala vsaki izmed vas za vaš čas, zaupanje, podporo in vse lepe trenutke, ki smo jih ustvarile skupaj. Hvaležna sem, da soustvarjamo skupnost, kjer nihče ni sam in kjer si vedno znova dokazujemo, da skupaj zmoremo več 🥰
Vsem članom Društva za fibromialgijo Slovenije in njihovim bližnjim želim mirno, sproščeno in čim manj boleče poletje, polno lepih trenutkov, počitka in novih moči ☀️🌻
Jeseni 🍁 pa nadaljujemo 😀 Z novimi srečanji, novimi zgodbami in, upam, še številčnejšo družbo 🤗 Do takrat pa pazite nase in ne pozabite – vedno ste del naše velike fibro družine 💜

Se vidimo jeseni 🙌 povezovalka Svetlana

Back To Top